BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6456491
*
nr 645 6491
Ljusstakar
1 par, pläter, tidigt 1800-tal, England, höjd: 32
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2010
kl 19:19:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 18:51:42
1
1.600 kr
12/6 11:49:04
2
2.300 kr
12/6 11:50:29
2
Vinnande bud
12/6 15:43:10
3
2.000 kr
12/6 15:43:27
3
2.300 kr
12/6 15:43:39
3
2.500 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusstakar ljusstake nysilver pläter tidigt 1800-tal
-
6587 Äggkoppar
ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:40
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:49
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:02
-
6714 Elljusstake
Elflugan. Längd: 32 cm. Höjd: 39,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07
-
6311 Golvljusstakar
2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:00
-
6386 Lampetter
Ett par. Höjd: 41,5 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:40
*
Ljusstakar
nr 645 6491
Ljusstakar
1 par, pläter, tidigt 1800-tal, England, höjd: 32
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/6 18:51:42 | 1 | 1.600 kr |
| 12/6 11:49:04 | 2 | 2.300 kr |
| 12/6 11:50:29 | 2 | Vinnande bud |
| 12/6 15:43:10 | 3 | 2.000 kr |
| 12/6 15:43:27 | 3 | 2.300 kr |
| 12/6 15:43:39 | 3 | 2.500 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusstakar ljusstake nysilver pläter tidigt 1800-tal
-
6587 Äggkoppar
ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:40 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:49 -
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:02
-
6714 Elljusstake
Elflugan. Längd: 32 cm. Höjd: 39,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07 -
6311 Golvljusstakar
2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:00 -
6386 Lampetter
Ett par. Höjd: 41,5 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:40



